Kokias grindis pasirinkti vonioje

Vonios grindims yra keliami kitokie reikalavimai negu toms grindims, kurios yra kituose namų dalyse. Vonios grindys turi būti atsparios vandeniui, nes čia kaip niekur kitur gali būti daug vandens. O vanduo gali labai greitai sugadinti ir gražiausias grindis. Todėl pateikiame keletą idėjų Jūsų vonios kambario grindims.
Geriausia ką Jūs galite padaryti savo vonios kambariui, tai grindims panaudoti porceliano arba keramikines plyteles. Porceliano plytelės būtų pats geriausias pasirinkimas, jos atsparios vandeniui labai stilingos ir kaina protinga. O ką geriau pasirinkti? Keramiką ar porcelianą? Porcelianas gimingas keramikai, bet turi esminį skirtumą- vandens absorbavimo lygį. Porcelianu vadinamos tokios plytelės, kurios absorbacijos lygis 0,5% ir mažiau. Kadangi yra tiek daug skirtingų keramikinių plytelių rūšių, Jūs galite susikurti tiksliai tokias grindis, kokias norite.Keramikinės plytelės gali atrodyti netgi kaip medis ar akmuo.
Keramikinės plytelės taip pat gali būti įvairių formų ir dydžių. Mažos mozaikinės plytelės yra sutvirtintos plastikiniais padėkliukais, taigi Jums lengviau jas dėlioti, nereikia vargti su viena plytele. O jei dar panaudosite spalvotą skiedinį, tai Jūsų kurybai nebus ribų. Beto keramikinės plytelės puikiai valosi ir visiškai nebijo vandens.
Plytelių trūkumas tas, kad jos yra šaltos, bet jei įrengsite grindinį šildymą, jos bus šiltos ir malonios. Taip pat šlapios plytelės gali būti labai slidžios. Tad vonioje, kur vaikštote daugiausia, reiktų dėti plyteles grublėtu paviršiumi ir taip išspręsite ir šią problemą.
Kitas pasirinkimas vonioje yra vinilinė danga. Tai labai populiarus pasirinkimas jau kurį laiką. Vinilinę dangą galite dėti netgi ten kur bus daugybė vandens, ir skalbykloje ir vonioje, kur žais ir taškysis vaikai. Jas galima pritaikyti tiek mažoje tiek ir didelėje vonioje. Vinilinė danga puiki ir tuom, kad Jūs patys galite ją pasikloti. Populiari ji ir todėl, kad yra begalė skirtingų dangos stilių. Tačiau ir vinilinę danga reikia sudėti gerai, kitaip ji atrodys nekaip, todėl jei neturite patirties, geriau klojimo darbus patikėti profesionalams.
Jei turite pakankamai pinigų natūralus akmuo yra puikus pasirinkimas vonios grindims. Netūrėsite jokių problemų su marmuro, granito, ar kalkmenio grindims. Tiesa, jos brangokos. Tai pats brangiausias pasirinkimas iš kitų dangų. Natūralios akmens grindys yra ilgaamžės, tvirtos ir estetiškos. Kiekvieną kartą įžengę į vonią pajusite estetinį pasitenkinimą, tiesa jos kaip ir keramika gali būti slidžios ir šaltos. Įrengus grindinį šildymą o paviršiuj naudojant skalūną ar smėlį išspręsite ir šias problemas.
Kita grindų danga gali būti speciali, atspari drėgmei klijuota mediena, specialiai pagaminta vonioms kambariams. Jos pagrindas yra faniera, o viršus dengtas tikru medžiu. Tokios grindims atrodo labai natūraliai ir puikia tinka gamtos mylėtojams, deja jos nėra labai ilgaamžės, kad ir kaip jas saugotumėt.
Dar vienas pasirinkimas yra laminuota grindų danga. Ji bus daug atsparesnė nei faneruota mediena, laminuota danga dabar nėra vien tik popieriaus dulkės. Laminato paviršius gali imintuoti medieną, skalūną ar marmūra, ar bet kurį kitą akmenį. Laminato paviršius padengtas specialia medžiaga yra ilgaamžis ir ypač stiprus. Laminatas puikiai valosi, deja jei ant laminato pateks daug vandens, jis išsipūs, visiškai atsparaus laminato vandeniui dar nėra išrasto.
Ir blogiausia ką Jūs galite sugalvoti savo vonios kambariui tai panaudoti naturalią medieną arba padengti vonioj kiliminę dangą. Nors natūrali medinea šilta, maloni ir jauki, deja mažiausias vandens ląšas gali būti jei kenskmingas, todėl kilimus ir medį palikite kitiems kambariams.