Interjero dekoratoriai ir architektai ilgai studijavo kaip priderinti grindų spalvą prie namų interjero.

Todėl nesijauskite nejaukiai , kai norėdami pasirinkti tinkamą spalvą savo grindims, tai pasirodys tikras iššūkis. Tačiau mes turime keletą greitų patarimų, kaip šią užduotį padaryti lengvesnę.


Pirma. Pagalvokite apie kambario dydį.


Nesvarbu, koks jūsų kambarys didelis ar mažas, jūsų kambario grindys visada darys didelę įtaką erdvės pajautimui ir suvokimui. Ar jūsų kambarys didelis ir platus? Tada jūs galite rinktis tamsias ir šiltas spalvas kaip riešutas, šokoladas ar kaštonas. Tamsios grindys kambario erdve šiek tiek sumažins ir pavers ją jaukia ir šilta. O jei jūsų kambarys mažas, erdvės mažai, tada rinkitės šviesias, natūralias spalvas, kaip šviesus ąžuolas, bukas, ar balinta pušis. Šios spalvos praplės jūsų kambario erdvę ir ją išdidins. Net jei bus ir daug baldų kambaryje jis neatrodys perkrautas.


Antra. Spalvų poveikis.


Kokį interjerą pasirinksite ir kokias spalvas naudosite grindims ir sienoms , darys labai didžiulę įtaką visų namų atmosferai ir kaip  Jūs jausitės būdami juose. Šviesios spalvos namuose sukurs saulės ir šviesos žaismą. Bus linksma, šviesu ir smagu. Gelsvos spalvos namuose sukelia optimizmą ir linksmumą. Švelnios pastelinės ir balta spalva, duoda švaros ir atvirumo pojūtį, išdidiną erdvę. O jei norite , kad namuose būtų ramu ir tylu rinkitės niekada iš mados neišeinančią pilką spalvą. Namuose kur vyrauja ruda, rusva, žemiški tonai visada jausitės tarsi gamtos apsupty. O jei rinksitės juoda , ji sukurs prabangos ir aukštos klasės įspūdį. Juodos kambario grindys iš tiesų atrodys labai įspūdingai, ir sukurs dramatišką ir nepamirštamą įspūdį . Tokioje spalvoje galėsite lengvai žaisti su baldų spalva.


Trečia. Naudokite šviesą.


Per dieną šviesos namuose labai keičiasi ir sukuria vis skirtingas nuotaikas Jūsų namuose. Parsineškite grindų pavyzdį i namus ir apžiūrėkite jį vakare dirbtinėje šviesoje. Spalva atrodys visiškai kitaip nei dieną, saulės šviesoje. Tad apžiūrėkite spalvą atidžiai dieną ir kaip ji atrodo vakare prie skirtingo apšvietimo. Pagalvokite kokios naujos grindų spalvos Jūs norite savo namuose Apgalvokite ir kas gali būti skirtinguose erdvėse...galbūt virtuvėje Jūs praleidžiate vos ne visą dieną, į miegamąjį einate tik vakare, o vaikai savo kambaryje daugiausia laiko leidžia dieną žaisdami. Kiekvienas kambarys turi savo apšvietimą, savo nuotaiką ir savo paskirtį, todėl ir grindų spalva tam daro didžiulę įtaką ir kaip Jūs jausitės savo namuose.


Ketvirta. Įsivaizduokite visumą.


Nesirinkite grindų spalvos kai kambaryje nieko nėra, jis tuščias. Įsitikinkite, kad grindys derės su grindjuostėms ir su ta atmosfera, kurią norite sukurti savo namams. Gal Jūsų baldai unikalaus dizaino, rankų darbo ir norite kad jie būtų pagrindinis akcentas Jūsų namuose, tada naudokite šviesias , natūralias grindų spalvas , ir tada baldai gros pirmuoju smuiku. Raudoni tonai sukurs prabangos įspūdį ir gerai derės su prabangiais  artdeco stiliaus baldais. Rudi atspalviai namuose sukurs jaukų kaimišką įvaizdį ir jausitės kaip vaikystėje pas močiutę namuose.
Visada yra gerai pasiimti su savimi keletą elementų, kurie reprezentuoja Jūsų namus ir Jūsų asmenybę... gal tai bus ypatinga sofos audinio spalva, gal sienų dekoras, o gal medinio baldo pavyzdžiai. Jie gali Jums labai padėti išsirinkti reikiamą grindų spalvą ir įsivaizduoti ko Jums reikia namuose ir kas sukurs tinkamą atmosferą.
Norite tikroviškai pamatyti kaip atrodys Jūsų namai, kai rinksite skirtingas spalvas ir kokias nuotaikas jos sukurs, internete galite rasti keletą programų tokių  kaip „Roomviewer“ , kurios leis virtualiai išbandyti visas spalvas pilnai dekoruotame kambaryje. Galite netgi įkelti savo kambario nuotraukas ir pamatyti gyvai kaip atrodys Jūsų kambarys su tam tikromis spalvomis.


Gerų idėjų ir įspūdžių.